У БЕРЕЗНЯКАХ ПЕРШОКЛАСНИКИ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ВИНАХІДНИКІВ

Цікаво й пізнавально проходять уроки у першокласників Березняківської школи.
Приміром, тема минулого тижня у першому класі Нової української школи називалася "Я - винахідник!"

«Наші першокласники разом зі своєю вчителькою Русланою Олександрівною Максименко всіляко випробовували себе у ролі винахідників, робили власні маленькі відкриття, працювали зацікавлено, творчо і натхненно», – розповідають у школі села Березняки.

І додають, тож у результаті такої праці маленькі школярі отримали сертифікати винахідників та додали у власні скарбнички шкільних здобутків прагнення досліджувати, шукати, відкривати, радіти власним відкриттям.

У СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ ПРОВЕЛИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ КВЕСТ "СТЕЖИНАМИ ВИЗВОЛЕННЯ БЕРЕЗНЯКІВ"

У 75-у річницю визволення села Березняки від нацистських окупантів, у місцевій школі відбулася низка цікавих заходів.

Як повідомляють в адміністрації цього навчального закладу, учні 5-8 класів грали у військово-патріотичний квест "Стежинами визволення Березняків". Кожен клас отримав свої завдання - знайти певну інформацію з історії рідного села років Другої світової війни.

«Пошукова робота в основному зосередилася в шкільному музеї. Діти з великим інтересом шукали серед численних матеріалів відомості про своїх прадідусів, інших родичів; визначали, на яких фронтах воювали мешканці Березняків, збирали відомості про воїнів, чиїми іменами названі вулиці села; вивчали по карті шлях дивізії, яка визволяла село Березняки від фашистських окупантів», – розповідають у школі.

І додають, усі класи із завданнями впоралися на відмінно. При цьому збагатили свої знання з історії рідного краю, більше дізналися про рідних і близьких, чиї долі були обпалені війною, отримали досвід роботи з історичними документами.

У БЕРЕЗНЯКАХ ШКОЛЯРІ ЗУСТРІЛИСЯ З ЛЕГКОАТЛЕТОМ НАЗАРОМ ЧУМАКОМ

У Березняківській школі відбулася зустріч з відомим спортсменом з нашого району – семиразовим переможцем і призером України з легкої атлетики (метання ядра та диску) Назаром Чумаком.

«Назар відповів на всі запитання наших учнів дітей, дав корисні поради щодо харчування і режиму дня.На закінчення першої частини зустрічі спортсмен звернувся до школярів з промовою, у якій закликав їх не боятися йти до мети та вірити у власні сили і можливості досягнути їх», – розповідають у школі Березняків.

За словами Назара, наполегливість, помножена на велике працелюбство та особисту відповідальність, - таким бачить він сходження кожного до своїх власних вершин.

Друга частина зустрічі пройшла у споривному тзалі, де Назар провів показове тренування з кращими спортсменами школи та майстер-клас з метання диску і ядра.

У БЕРЕЗНЯКАХ ПРОВЕЛИ ШКІЛЬНУ ПАРТНЕРСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ

У четвер у Березняках центральною подією дня стала конференція партнерів, на якій зібралися учні, батьки та вчителі, щоб спільно обговорити шкільні справи.

Про це інформують у цьому навчальному закладі.
У школі розповідають, що партнери об'єдналися в команди "учні", "батьки", "вчителі" та зі своїх позицій визначили плюси і мінуси рідної школи. Приємно, наголошують, що перелік шкільного позитиву, який зробила кожна команда, виявився набагато більшим, аніж негатив. В актив школі занесені і сприятлива психологічна атмосфера, і педагогіка успіху, і залучення школярів до участі у різних конкурсах, змаганнях, інтернет-заходах, проектах і програмах. Серед плюсів називали також тепло та затишок у школі, недорогі, але смачні і корисні обіди в їдальні та багато іншого.

«Проте кожна команда оголосила і переліки проблем школи. Проаналізувавши всі, зупинилися на тій, яку назвали і діти, і батьки, і вчителі. Це технічна незабезпеченість школи, зокрема, відсутність сучасних засобів навчання, комп'ютерної техніки. Це та проблема, яка гальмує всі наші зусилля в розбудові сучасної сільської школи», – зазначають у березняківській школі.
"Важко вивчати предмети лише за книжкою", - говорили діти. "Нестерпно навчати "на пальцях", - ділилися наболілим учителі. І зрозумілим є бажання батьків, щоб навчання їхніх дітей було сучасним, якісним. Методом "мозкового штурму" усі команди шукали шляхи вирішення цієї надзвичайно важливої для школи проблеми.

«І нехай ми не знайшли сьогодні якогось чіткого способу, як технічно осучаснити школу, проте ми зрозуміли головне - у партнерських стосунках ми здатні долати найскладніші проблеми. Тож на загальношкільних батьківських зборах ми використаємо матеріали, напрацьовані на конференції партнерів», – підсумовують в адміністрації школи села Березняки.

У БЕРЕЗНЯКАХ ЮНІ АРТИСТИ ПОКАЗАЛИ ПОВЧАЛЬНУ ВИСТАВУ

У Березняківській школі артисти лялькового театру із третього класу та їхній художній керівник Раїса Чичук запросили першокласників та другокласників на лялькову виставу, повідомляють у цьому навчальному закладі.

Діти із захопленням подивилися казку, в якій Колобок навчає звірів, як зміцнювати власне здоров'я фізичними вправами і правильним харчуванням.
«Дякуємо маленьким артистам та Раїсі Петрівні за цікаву і повчальну виставу. Берімо приклад з Колобка, адже бути здоровим - це важливо», – зазначають у школі села Березняки.

У БЕРЕЗНЯКАХ ПИШАЮТЬСЯ ЗДОБУТИМИ НАГОРОДАМИ

На щорічному освітянському заході "Гордість освіти Смілянщини", на якому відзначаються досягнення вчителів району за навчальний рік, вшановували працю майже 40 педагів загальної середньої освіти та позашкілля.
«Серед них відзначені досягнення і вчителів нашої школи - Лідії Степанівни Концеби та Ірини Анатоліївни Хроменко, які підготували своїх учениць Альвіну Потапову та Лізу Горобченко до участі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук», –розповідаютьу Березняківській школі.

І додають, дуже приємно, що серед п'яти шкіл району, відзначених почесним знаком "Гордість освіти Смілянщини", і Березняківська загальноосвітня школа, яка отримала цю нагороду в номінації "Проектна робота" за активну участь у Всеукраїнській програмі «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів".

ШКОЛЯРІ З БЕРЕЗНЯКІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У "ФЕСТИВАЛІ ПИСАНКИ-2019"

Березняківська школа активно долучилася до участі у "Фестивалі писанки-2019", який відбувся в Мокрокалигірській ОТГ.
Як повідомляють у цьому навчальному закладі, на Великодню виставку підготували поробки учні - гуртківці Центру дитячої та юнацької творчості, за що школа щиро дякує керівнику гуртка художньої праці Аліні Володимирівні Соловйовій.
Також свої співочі таланти на заході продемонстрували учасники колективу "Щасливе дитинство", де музичним керівником Лариса Григорівна Шеремет.
У Березняківській школі кажуть, що "Фестиваль писанки-2019" додав святкового настрою, позитивних емоцій, творчого натхнення всім учасникам делегації від Березняківської ОТГ - дітям і дорослим та дякують сільському голові Надії Василівні Гончаренко за організацію участі представників громади у такому цікавому і надихаючому заході.

У БЕРЕЗНЯКАХ ПРОВЕЛИ "НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ"

Березняківська загальноосвітня школа долучилася до всесвітньої ініціативи "Найбільший урок у світі", мета якої – провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із глобальними цілями сталого розвитку, оголошеними ООН в 2015 році.
"Найбільший урок у світі" провела у 5-11 класах Ірина Хроменко, заступник директора з НВР, координатор зазначеного проекту.

За словами пані Ірини, активність школярів була надзвичайно високою.
«Діти визначали проблеми людства із запропонованого переліку, розмірковували над можливістю їх вирішення через глобальні цілі сталого розвитку, переглядали та обговорювали анімацію сера Кена Робінсона, опрацьовували у групах п’ять плакатів з інформацією про глобальні цілі та визначали найважливіші з них», – розповідає «Сміла.ua» Ірина Хроменко.

ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ ДВОХ СІЛ ПРОВЕЛИ ЗДОРОВИЙ ТРЕНІНГ

У перший день канікул педагогічні працівники шкіл та дошкільних навчальних закладів сіл Березняки і Великої Яблунівки навчалися на тренінговому занятті "Формування здоров'я збережувальної компетентності особистості".
Як повідомляють у Березняківській школі, заняття майстерно провела Тетяна Андрющенко, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри професійного розвитку педагогів обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Учасники тренінгу під керівництвом досвідченого фахівця визначали, як підтримувати власне фізичне, соціальне, духовне, психічне здоров'я та формувати у дітей здоров'язбережувальні компетентності.


У БЕРЕЗНЯКАХ ПРОВОДЯТЬ БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ

У Березняківській школі розпочалася благодійна акція "Серце до серця".
Як повідомляють у цьому навчальному закладі, першими благодійний ярмарок провели учні початкових класів.

«Щиро дякуємо батькам за активність та небайдужість. Смачною домашньою випічкою з великим задоволенням смакувала вся школа, а кошти, зібрані на ярмарку, підуть на адресну допомогу хлопчику, який потребує термінової операції», –розповідають у школі села Березняки.

ЛІЗИНА ІСТОРІЯ: ШКОЛЯРКА З БЕРЕЗНЯКІВ ПЕРЕМОГЛА У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ

Вкотре наші школярі радують своїми успіхали у всеукраїнській олімпіаді.
Цього разу, як повідомляють у Березняківській школі, прославилася десятикласниця Ліза Горобченко в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Ліза зайняла друге місце з історії.
«Бажаємо працьовитій, натхненній і талановитій дівчинці завжди попутного вітру у великих мандрівках океаном знань. Нехай достатньо буде сил, терпіння, наполегливості досягнути тих горизонтів, про які мріється», – зазначають у школі села Березняки.

І дякують вчительці історії Ользі Дмитрівні Купець за якісну підготовку учениці до предметної олімпіади.

ДІВЧАТКА З БЕРЕЗНЯКІВ ПЕРЕМОГЛИ НА ВОКАЛЬНОМУ КОНКУРСІ В УГОРЩИНІ

Наприкінці жовтня в Угорщині, у місті Мішкольц, відбувся міжнародний мистецький конкурс у рамках фестивалю «Жайворонок». У складі української делегації на кронкурс їздили дівчата із тріо «Щасливе дитинство» з філії Березняки Ротмістрівської дитячої музичної школи. Разом з березняківськими юними співачками в Угорщині побували також вокальний ансамбль «Забава» - смілянської школи мистецтв, колективи з Умані, Кривого Рогу, Івано-Франківська та багато інших.

- Наші дівчатка дуже гарно виступили, пишаюся ними, - розповідає керівник вокального тріо, викладач вокалу Лариса Шеремет для сайту Сміла.ua. – У підсумку тріо «Щасливе дитинство» завоювало І місце, вокалісти: Вікторія Кусайко, Оля Ткачова та наймолодша семирічна учасниця Софія Вдовенко ще й окремо отримали І і ІІ місця у конкурсі. Дівчата виступали у красивих вишиванках, співали українських пісень, які не могли залишити суддів байдужими. Прослухавши пісню про галушки від Вікторії Кусайко, угорцям довелося перекладати і пояснювати, що це за така українська страва. А пісня «Маленька україночка» Софії Вдовенко - змусила підтанцьовувати всіх глядачів фестивалю.

Окрім виступів на конкурсі, березняківським дітям вдалося побувати на екскурсії, відвідати фортеці і замки Угорщини, скупатися у термальних джерелах.

У ШКОЛІ СЕЛА БЕРЕЗНЯКИ ДИСТАНЦІЙНО ПРАЦЮЄ ГУРТОК КВІТНИКАРСТВА ЦДЮТ

Незважаючи на необхідні карантинні заходи, у ЗЗСО села Березняки продовжує дистанційну роботу улюблений гурток квітникарства «Флоріум» від Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради.

Керівник гуртка Лідія Ярославівна Лифар навіть в онлайн-режимі уміє привчати дітей любити природу, навчає вирощувати квіти, розповідає цікаві історії про рослини. Гуртківці спостерігають за тим, як ростуть квіти, але спершу вчилися правильно садити насіння у грунт, вивчали, як досягти хорошого урожаю, які комахи потрібні, які квіти розцвітуть першими і які рослини характерні для нашого краю тощо.

Наприклад, цього тижня Лідія Ярославівна запропонувала дітям і батькам взяти участь у другому етапі конкурсу, переможці якого отримають цінні квіткові призи. Підсумки і нове завдання - щовівторка. Отож, почали!

Завдання перше:

Ця запашна квітка дала назву одному з кольорів Веселки:

1. Як вона називається?

2. На скількох фотографіях зображена вона та її "сестрички"?
Відповіді з позначкою КОНКУРС та перший етап конкурсу можна знайти на сторінці Березняківської школи у ФБ та дублюються на сторінці ЦДЮТ.

У БЕРЕЗНЯКАХ ЗІБРАЛИ ГОСТИНЦІ ДЛЯ БІЙЦІВ ООС

У Березняках вчителі, учні та їхні батьки зібрали смаколики для захисників України і передали їх в зону ООС.

«Свято Нового року однаково з нетерпінням чекають діти і дорослі. Особливим воно є і для наших захисників на Сході, для яких під ворожими обстрілами не запалають вогні на ялинках. Тож у ці передсвяткові дні наша шкільна родина зібрала та передала їм у зону ООС передачу!», –розповідаютьу школі села Березняки.

І сподіваються, що мужні серця воїнів зігріються від добрих побажань у вітальних листівках дітей. А смачні гостинці від батьків та вчителів школи додадуть захисникам святкового настрою у Новорічну ніч.

«З прийдешніми вас Новорічними святами, дорогі наші!», – наголошують у навчальному закладі.

У БЕРЕЗНЯКАХ ШКОЛЯРІВ ПРИГОЩАЮТЬ БЕЗКОШТОВНИМ МОЛОКОМ

У Березняківській школі, завдяки спонсорській допомозі місцевого ТОВ «Мейк Агро», де директором Тетяна Чабан, учні місцевої школи мають можливість пити якісне та безкоштовне молоко.

Як розповідають «Сміла.ua» у цьому навчальному закладі, молоко до школи привозять двічі на тиждень по 20 літрів. Привозять з весни 2016 року, відколи директором школи стала Валентина Гнатенко.

Наразі школярам пропонується безкоштовне кип'ячене молоко і його беруть за бажанням усі діти школи. Також молоко йде на приготування каші, у вартість якої входить лише крупа і цукор.

«Проте не всі учні початкових класів полюбляють цей корисний напій. Тож команда учнів 7 і 8 класів підготували для молодших школярів рекламу споживання молока. А команда "Яблуко" запропонувала дітям до молока бутерброди з яблучним варенням. Тож сьогодні пили молоко всі, і хто любить, і хто не любить», – розповідають у школі села Березняки.

Науково-методичний семінар у Березняківській школі

Педагогічний колектив Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продовжує участь у науково-методичному семінарі "Реалізація педагогічної системи самопізнання і особистісно-професійного самовдосконалення в педагогічній практиці".

4 травня у школі відбувся третій семінар «Культура емоцій». Його провели: доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, президент ЧМГО «Ліга культури» Тетяна Черкашина та віце-президент ЧМГО «Ліга культури» Людмила Северинчук.
Під керівництвом науковців учителі школи ретельно розглянули важливі питання: інтегративна характеристика культури емоцій; узагальнені правила формування самовладання; самодіагностика емоцій.

Щиро дякуємо Тетяні Черкашиній та Людмилі Северинчук за цікавий змістовний семінар, можливість долучитися до сучасних наукових пошуків в реалізації педагогічної системи самопізнання!

Робота в експерименті, систематична взаємодія з науковцями, безперечно, сприяють фаховому зростанню вчителів.

Прес-центр школи


У Березняківській школі І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради у межах міжнародного проекту «За розвиток громадянської активності дітей та молоді у Східній Європі» відбулася Всеукраїнська імітаційна гра «Партія моєї мрії» (координатор гри – вчитель історії Купець Ольга Дмитрівна). У «парламентських виборах» взяли участь 59 учнів з 6 по 11 клас. Школярі попередньо ознайомилися з програмами реальних українських партій, назви яких зашифровані літерами від А до Й, та кожен визначився, за яку голосуватиме.

Увесь процес «парламентських виборів» був максимально наближений до реальних умов, і кожен із учасників гри мав змогу спробувати себе у ролі справжнього виборця. Діти голосували активно, серйозно та відповідально, дотримуючись усіх правил. Дільнича виборча комісія, яка складалася з учнів 10 класу, провела підрахунок голосів і назвала результати голосування. Отже, на виборчій дільниці Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів перемогла партія «А» (за її програму проголосували 12 юних виборців); 11 голосів віддано за партію «Б»; політична партія «Ж» набрала 10 голосів; по 9 голосів віддано за партії «В» і «Г»; партії «З» і «Й» відповідно набрали 2 і 4 голоси; аутсайдерами виборів на нашій дільниці є політичні партії «Д», «Е» та «Є».

«Менші 18 – ми можемо більше!» – під таким гаслом пройшла імітаційна гра «Партія моєї мрії» у нашій школі. І справді – діти продемонстрували високу громадянську свідомість, активність, здатність критично оцінювати основні позиції програм політичних партій та робити власний незалежний вибір.

Прес – центр

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 147

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.