Інженерний Тиждень у закладі освіти села Березняки

(Стаття в місцевій газеті)

У межах всеукраїнського Інженерного Тижня у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Березняки в усіх класах відбулися STEM-уроки, на яких школярі мали змогу поглибити знання з технічних та природничих наук, застосувати свої інженерні здібності. Кожен клас обрав певний напрямок інженерно-технічної діяльності.

Так, учні 6-го та 7-го класів (класні керівники – А.А.Гусева та О.Д.Купець) виготовили із підручних матеріалів (пластикових пляшок, соломинок, кульок, гофрованого картону, мотузки тощо) моделі руки, серця та легенів, які допомагають уявити, як працюють ці органи в організмі людини. Вироби можна буде використати на уроках біології при вивченні анатомії людини.

П’ятикласники (класний керівник Л.В.Тарануха) на STEM-уроці виконували завдання «Cup challenge», виготовляли Pop-up фігури, робили трасу для кульки. Та найбільше захоплення у дітей викликало виготовлення і успішний запуск ракети, дія якої базується на хімічній реакціїсоди й оцту, в результаті чого виділяється газ «діоксин вуглецю», який і створив поштовх для запуску ракети в повітря.

Також ракету змайстрували та запустили восьмикласники (класний керівник Л.В.Гадюченко). А ще вони майстерно сконструювали з паперових горняток та інших підручних матеріалів модель механізму підйому поверхневих вод. Учні 9 – 11 класів (кл.керівники – В.П.Нестеренко, Л.С.Концеба, М.В.Волошина) виконали завдання "Cup challenge" та спроектували і побудували стілець з картону, який може витримати вагу дорослої людини.

Зацікавлено й завзято працювали на STEM-уроках молодші школярі. У другому класі (класний керівник Р.О.Максименко) діти старанно виготовляли моделі годинників, дружно співпрацюючи у групах. А у 4-му класі (класний керівник Р.П.Чичук) учні змайстрували паперовий ланцюг, фільтр для води та зробили штучний сніг (з огляду на цьогорічну зиму – дуже актуально!)

Плідно пройшов Інженерний Тиждень і для учнів 3-го класу (класний керівник Т.І.Клименко). Третьокласники виготовили 4 моделі: анемометр для визначення швидкості вітру, маракаси (музичний інструмент), ракету і машину. Третьокласники запросили на презентацію своїх інженерних виробів учнів 4-го класу та продемонстрували їм, як діють виготовлені моделі.

Активну участь у проведенні STEM-уроку в першому класі НУШ (кл.керівник О.А.Запорожець) взяли батьки, які допомогли дітям виготовити маракаси, лабіринт та вежу із зубочисток з використанням пластиліну. Батьки натхненно працювали з групами дітей, а потім, захопившись, об'єдналися у батьківську групу та майстерно виготовили вежу із зубочисток із застосуванням клею. Вийшло віртуозно! Дякуємо батькам за майстерність, активність, партнерську допомогу школі!

Усі заходи Інженерного Тижня, безумовно, сприяють підвищенню інтересу дітей до навчання та формуванню у них навичок практичного застосування здобутих знань.

Ірина Хроменко, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Березняки Березняківської сільської ради


Андріївські вечорниці у ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Березняки

Свято шанують українські народні звичаї у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Березняки Березняківської сільської ради. Андріївські вечорниці – одне із найбільш улюблених народних свят, яке щорічно відзначають у школі.

Цьогоріч Андріївські вечорниці зібрали дітей, батьків, мешканців села – усіх, хто шанує народні звичаї, ввечері 12 грудня у приміщенні школи.

Музично-театральне дійство до свята підготували старшокласники, випускники школи та актори народного аматорського театрального колективу «Березіль» Березняківського СБК Олеся Болотова та Юрій Шейко. Постановник та організатор святкового дійства – учитель музичного мистецтва Шеремет Лариса Григорівна.

Свято пройшло в теплій творчій атмосфері. На сцені ожили багатовічні традиції молодіжних веселощів на Андрія – з «випіканням» та «кусанням» калити, гаданнями, народними іграми, забавами та піснями. Усі діти та дорослі, присутні на святі, мали змогу долучитися до традиційних дійств: і весело проходили обряд «кусання» калити, і із задоволенням смакували нею.

Усі мешканці села, хто завітав на традиційні Андріївські вечорниці у школу, отримали велике задоволення, позитивний настрій та заряд бадьорості на всі новорічні свята!

Ірина Хроменко, заступник директора ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Березняки Березняківської сільської ради


Щедра осінь у ЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Березняки

Березняківської сільської ради

Жовтень і листопад у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Березняки насичені цікавими, корисними справами та важливими подіями.

Діти виявили неабияку активність у заходах до Дня козацтва та захисників Вітчизни: варили і смакували козацькою кашею, випробовували силу і спритність у спортивному квесті «Козацькі забави», змагалися у конкурсі козацької пісні та ходили у туристичний похід до Молодецької криниці.

Під час тижня рідної мови школярі мали змогу перевірити та удосконалити свої знання з української мови у мовному квесті, турнірі знавців рідної мови, інтелект-шоу «Зоряний час» та при написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, присвяченого Дню української писемності та мови.

Протягом жовтня у школі тривав місячник Інтернет-олімпіадного руху, під час якого практично всі школярі могли випробувати себе в Інтернет-олімпіадах «Всеосвіта» та «На урок».

Тепла погожа осінь дозволила учасникам туристичного гуртка здійснити похід Кам’янським каньйоном, а юним екологам – закласти на території школи сосновий парк та висадили алею ялинок і туй.

Вдалою була осінь для школярок – Кусайко Вікторії, Олі Ткачової, Софії Вдовенко, учениць Ротмістрівської музичної школи, які здобули на міжнародному мистецькому конкурсі у рамках фестивалю «Жайворонок» в Угорщині перші і другі місця.

Справжнім святом науки у школі став Науковий пікнік, який провели для школярів викладачі та студенти Черкаського державного технологічного університету. У його ході провідні факультети ЧДТУ облаштували для школярів наукові майданчики з цікавими дослідами, демонстраціями, конкурсами та іграми. Науковий пікнік став початком співпраці ЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Березняки з Черкаським державним технологічним університетом. Угоду про співпрацю підписали ректор ЧДТУ О.О.Григор та директорка школи В.А.Гнатенко.

У жовтні школа долучилася до участі у проекті «II Всеукраїнський урок доброти» до Всесвітнього дня тварин, організованому Благодійним фондом «Щаслива лапа» за підтримки МОН України, та стала учасницею встановлення нового Національного рекорду України «Найбільша кількість уроків добра»!

Найважливішою подією осені та справжнім визнанням для школи стало включення її до складу 26 пілотних шкіл України, що апробуватимуть програму СЕЕН (соціально-емоційне та етичне навчання). Педагоги школи пройшли відповідне навчання і розпочали реалізовувати програму в різних формах у всіх класах.

Цікава і змістовна осінь в учнів Нової української школи. Якщо другокласники у цьому навчальному році продовжують своє насичене подіями шкільне життя, то першокласники лише знайомляться з ним та роблять для себе щоденні відкриття. На сьогодні учні першого класу навчаються в обладнаному меблями та сучасними засобами навчання кабінеті, мають можливість цікаво здобувати знання, формувати вміння, розвиватися. Кошти державної субвенції для обладнання класної кімнати були виділені на умовах співфінансування з місцевого бюджету. Освітній заклад висловлює вдячність депутатам та голові Березняківської сільської ради Н.В.Гончаренко за пріоритетність питань школи у житті і розвитку громади .

Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.